Zaznacz stronę

Dla tych osób, które kochają piękne zabytki, malownicze widoki i atmosferę typową dla wielokulturowych miast, Sanok z pewnością okaże się atrakcyjnym kierunkiem wycieczki. To jedno z najpiękniejszych miast na terenie Podkarpacia, które może się poszczycić niezwykłą atmosferą i wspaniałymi atrakcjami. Liczne atrakcje turystyczne oraz łatwość, z jaką można tu znaleźć tanie noclegi o każdej porze roku to czynniki, dzięki którym turyści zaglądają tu coraz chętniej. A gdzie powinni się wybrać ci, którzy chcą poznać wielokulturowy charakter tego miasta?

W czasie wycieczki po tak pięknym ośrodku miejskim, jakim jest Sanok, koniecznie trzeba zajrzeć nad San – piękną rzekę, której dolina może oczarować każdego. Zachwycić może też sanocki zamek – piękna budowla, znana dziś jako siedziba Muzeum Historycznego. W murach tego zamku można dziś podziwiać cenne pamiątki historyczne, kolekcję skarbów sztuki sakralnej oraz imponujący zbiór ikon – wyjątkowych pamiątek po prawosławnych i grekokatolickich mieszkańcach Sanoka i jego okolic. Zamek w Sanoku jest też rajem dla miłośników sztuki współczesnej, a przede wszystkim dla tych, których interesuje twórczość pochodzącego z Sanoka Zdzisława Beksińskiego.

O wielokulturowości miasta i jego okolicy przypomina też sanocki skansen – miejsce, w którym można się zapoznać z pamiątkami po Polakach, Łemkach i Bojkach. Nie brak też na terenie miasta obiektów, które przypominają o społeczności żydowskiej – dość licznej w przedwojennym Sanoku. Wszystkie te zabytki sprawiają, że w czasie wycieczki po Sanoku można nie tylko poznać dzieje tego miasta, ale też poszerzyć swą wiedzę na temat grup etnicznych, które wpłynęły na charakter współczesnego miasta.