Zaznacz stronę

Puchar Świata 2018/2019 trwa w najlepsze. Obecna edycja zakłada rozegranie 28 konkursów indywidualnych i 7 drużynowych. Warto zatem przeanalizować jakie szanse w zbliżających się konkursach mają podopieczni Stefana Horngachera. Po sukcesach w letnich Grand Prix apetyt kibiców na wysokie noty dodatkowo wzrósł. Na naszych zawodnikach ciąży wysoka presja, szczególnie że skoki narciarskie stały się w ostatnich latach polskim nieformalnym sportem narodowym.

Kamil Stoch – lider, ale czy samodzielny?

Dla naszego trzykrotnego mistrza olimpijskiego i zdobywcy wielu innych pucharów prywatnym celem jest zapewne wygranie Turnieju Czterech Skoczni. Wygrywając cały Turniej może przejść do historii jako zwycięzca trzech kolejnych edycji TCS. Dotąd jedynie Bjorn Wirkola triumfował aż trzy razy z rzędu w tym Turnieju. Kamil Stoch przejdzie do historii, już wygrywając w pierwszym konkursie. Wówczas stanie się pierwszym skoczkiem, który zwyciężał w aż sześciu konkursach Turnieju Czterech Skoczni z rzędu. Po ubiegłorocznym TCS i wygraniu przez Kamila wszystkich czterech konkursów, kibice czekają na kolejne sukcesy Kamila w tych prestiżowych rozgrywkach.

Puchar Świata to nie tylko Turniej Czterech Skoczni. W poszczególnych konkursach szanse na wygraną mają również inni zawodnicy naszej narodowej kadry. Wśród faworytów wymienia się przede wszystkim Piotra Żyłę. Kibicom pozostaje wierzyć, że popularny wiewiór uporał się już z problemami rodzinnymi i z pełną energią przystąpi do startów w Pucharze Świata. Wydawać się może, że Piotrek najwięcej skorzystał na zatrudnieniu na stanowisko trenera Stefana Horngachera. Nowe metody treningowe Austriaka, a przede wszystkim zmiana pozycji dojazdowej Żyły, szybko zaowocowały lepszymi wynikami.

Po inauguracji Pucharu Świata 2018/2019 w Wiśle, zawodnicy będą rywalizować w Finlandii, Rosji, Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Włoszech, Japonii, Norwegii i Słowenii. Dla większości światowej czołówki, a na pewno dla naszej kadry, świętem będą styczniowe konkursy Pucharu Świata w Zakopanem. Każdy kibic skoków ma przed oczami triumfy Adama Małysza, czy Kamila Stocha w zimowej stolicy Polski.

Jak w swoich typach podaje legalny bukmacher totalbet, największe szanse na wielokrotne wygrane w konkursach Pucharu Świata 2018/2019 mają Kamil Stoch i Piotrek Żyła. Nie zapominajmy jednak o zdolnych i spragnionych sukcesów podopiecznych Stefana Horngachera. Wszyscy Polacy będą również mocno trzymać kciuki za Macieja Kota, Dawida Kubackiego, Stefana Hulę i Jakuba Wolnego. A może ktoś z kadry B niespodziewanie i z rozmachem wedrze się do kadry A i zacznie odnosić sukcesy na miarę naszej legendy – Adama Małysza?