Zaznacz stronę

Ciśnieniomierz powinien być w każdym domu

Ciśnieniomierz jest urządzeniem pozwalającym kontrolować ciśnienie. Przydatny jest w domu osoby w każdym wieku, a senior powinien koniecznie posiadać go w swoich zasobach. W aptekach można kupić ciśnieniomierze naramienne, nadgarstkowe oraz elektroniczne i mechaniczne. Jest to idealny prezent dla seniora, który musi mierzyć ciśnienie krwi w trybie codziennym. Ciśnieniomierze elektroniczne są łatwe w obsłudze i dokładne. Urządzenie to jest stosowane przez jedną osobę. Użytkownik powinien mierzyć ciśnienie krwi w cichym pomieszczeniu, przed pomiarem nie pić kawy lub herbaty, usiąść na krześle w pozycji wyprostowanej i założyć mankiet urządzenia dwa-trzy centymetry powyżej łokcia. Ciśnieniomierz naramienny jest popularny, w aptekach tego rodzaju urządzenie kosztuje około 200 złotych. Ciśnieniomierz nadgarstkowy jest idealny dla osób otyłych oraz niepełnosprawnych. Takich, które albo nie mogą założyć mankietu na ramię lub choroba uniemożliwia im założenie takiego urządzenia.

Fotolia_83382544_Subscription_Monthly_XL

Ciśnieniomierz automatyczny

Jest to urządzenie trudniejsze w obsłudze, wymaga wypuszczania powietrza z mankietu za pomocą gumowej gruszki. Tego rodzaju urządzenia są bardzo precyzyjne i dokładne. Najlepiej, gdy ciśnienie w sposób automatyczny mierzy wykwalifikowany pracownik, czyli na przykład pielęgniarka. Ciśnieniomierze automatyczne dzielą się na rtęciowe oraz zegarowe. Rtęciowe urządzenia stają się częścią historii, ale zegarowe są nadal użytkowane. Aparat zegarowy nie jest dla każdego, wymaga od pacjenta dobrego wzroku, słuchu i koordynacji ruchowej pacjenta. Regularne pomiary ciśnienia przeprowadzać powinni wszyscy, a nie tylko osoby chore i osłabione. Ważne jest prowadzenie dzienniczka, w którym zapisuje się pomiary ciśnienia wraz z datami.
Ciśnieniomierze elektroniczne ma część gabinetów lekarskich, indywidualnych osób nie stać na nie, ponieważ takie aparaty są dość kosztowne. Dobrej jakości ciśnieniomierze są wystawione w aptekach i dzięki temu można zmierzyć ciśnienie dokładnie i często. Jest to rozwiązanie dla osób, które nie mają w domu odpowiedniego urządzenia. Mierząc ciśnienie krwi w domu nie denerwujemy się tak, jak u lekarza, co ma wpływ na wyniki pomiaru. Nadciśnienie powoduje wiele niepożądanych objawów takich, jak między innymi bóle i zawroty głowy, drżenie dłoni, uderzenia gorąca oraz duszność.

Co jest ważne w ciśnieniomierzu?

Użytkownik powinien zwrócić baczną uwagę na mankiet, który powinien być dobrany dla danej osoby. Certyfikaty pozwalają mieć pewność, że ciśnieniomierz przeszedł walidację kliniczną i jest urządzeniem pewnym oraz bezpiecznym. Duży i czytelny wyświetlacz jest niezbędny dla seniora, ponieważ umożliwia samodzielne odczytywanie pomiarów i sprawdzanie wysokości ciśnienia. Ciśnieniomierze naramienne zasila się bateriami lub podłączając je do prądu. Ciśnieniomierze nadgarstkowe zasilane są jedynie bateriami. Niektóre ciśnieniomierze zapamiętują pomiary, sprawdzają ich poprawność oraz umożliwiają wykonanie kilku pomiarów jeden po drugim oraz uśrednienie ich wyniku. Ile kosztuje ciśnieniomierz? Na rynku dostępne są takie urządzenia od 60 d 200 złotych. Nie warto kupować urządzeń w marketach czy sklepach tradycyjnych. Apteka jest najlepszym miejscem, w którym niejedna osoba może znaleźć dobre, dokładne, wysokiej jakości urządzenie z dwuletnią gwarancją. Urządzenie pozwala dbać o układ naczyniowy każdego człowieka. Ciśnieniomierz jest urządzeniem na długie lata, dlatego warto kupić urządzenie renomowanej firmy, które nie zepsuje się szybko i będzie pomagało seniorowi przez długie lata.