Zaznacz stronę

W sieci funkcjonuje wiele katalogów stron. Jednak większość z nich jest słabej jakości. Teksty są nieunikalne lub „wyplute” z mieszarki czyli też niewartościowe. Wiele z nich jest niemoderowanych, a więc zawierają dużą ilość spamu i wpisów, których miejsce powinno być w koszu. Dlatego tworząc katalog stron zadbajmy aby był dobry.

Bardzo trudno będzie zrobić najlepszy w sieci, bo jest duża konkurencja. Ale pamiętajmy, że pozycjonując dodanie do jednego katalogu stron nic nie da, dlatego możemy się spodziewać, że większość stron będzie dodana do kilkudziesięciu lub kilkuset najlepszych w sieci. Dobrze by było jeśli byśmy się załapali do tej puli. Nie jest to nic trudnego jeśli zrobimy poprawny katalog stron. Zastosujmy się do kilku wskazówek i ich przestrzegajmy. Ważne aby był moderowany.

Nie możemy dopuścić do sytuacji, gdy dostanie się do niego spam. Jeśli nie mamy czasu na bieżąco sprawdzać wpisów, ustawmy aby nie zostały od razu publikowane, tylko czekały na naszą akceptację. Podczas moderacji sprawdzajmy czy wpisy są unikalne i poprawnie napisane. Została jeszcze kwestia ceny. Poprawny katalog stron powinien zarabiać. Albo wprowadzimy opłaty albo reklamy. Oczywiście nie zapomnijmy o odpowiedniej promocji katalogu stron i o tym aby jego siła i PageRank były wysokie.