Zaznacz stronę

Wybór odpowiedniego ginekologa wcale nie należy do łatwych. Kobiety bardzo często przyznają, że najlepszymi lekarzami są mężczyźni, bo są po prostu delikatniejsi. Jednakże lekarze kobiety także potrafią odpowiednio wykonywać swoją pracę. Z pewnością nie można im zarzucić braku kompetencji. Dobry ginekolog często ma tak dużo pacjentek, że trudno jest się do niego umówić na wizytę.

I tutaj pojawia się taki problem, że z jednej strony ogromna ilość pacjentek sprawia, że taki lekarz wydaje się naprawdę bardzo sumienny i odpowiedni. Z drugiej jednak strony, w wielu podbramkowych sytuacjach nie mamy czasu czekać tyle na lekarza i chciałybyśmy być przyjęte jeszcze tego samego dnia albo przynajmniej następnego. Dlatego ginekolog czasami robi w ciągu dnia okienko, czyli czas wolny, w którym może przyjąć pacjentkę, która akurat potrzebuje wizyty. Co prawda nigdy nie działa to tak dokładnie, bo zdarza się, że wizyty się przesuwają. A to ktoś się nie pojawił w ustalonej dla siebie godzinie, a to znowu wizyt niezapowiedzianych jest znacznie więcej. Zdarzają się różne sytuacje i nie każdą lekarz jest w stanie przewidzieć. Zdecydowanie najwięcej pacjentek ma ginekolog NFZ. Z uwagi, że wizyta u niego jest darmowa, wiele kobiet decyduje się odwiedzić właśnie takie miejsce. Jednakże to ginekolog prywatnie dysponuje zazwyczaj znacznie lepszym sprzętem i jest w stanie rzetelniej wykonać swoje obowiązki. Oczywiste jest, że lekarze, którzy przyjmują na NFZ, niezbyt przejmują się swoimi pacjentami. Nie zależy im na tym, bo nie dostają od nich pieniędzy bezpośrednio do ręki. Tymczasem dobry ginekolog wie, że aby utrzymać renomę, musi się starać.

Dlatego też poświęca każdej pacjentce wystarczająco dużo czasu i zawsze stara się, by wizyta była dla niej nie tylko owocna, ale – o ile to możliwe – także przyjemna. Wybór nie jest więc prosty. Ginekolog prywatnie Cię po prostu kosztuje, natomiast ginekolog NFZ przyjmie Cię za darmo, ale nie wiadomo, czy tak samo dobrze. Trzeba najpierw sprawdzić danego lekarza, by wysuwać wnioski.

 

Artykuł sponsorowany przez przychodnię ginekologiczną Medica2000 z Warszawy.