Zaznacz stronę

Piękne i długie włosy to doskonałe uzupełnienie wizerunku. Aby móc cieszyć się długimi włosami, konieczne jest wieloletnie ich zapuszczanie i specjalna pielęgnacja. Przed posiadaczkami długich włosów stoi bowiem wiele wyzwań – problemy z myciem i rozczesywaniem, stosowanie odpowiednich kosmetyków, wymagająca stylizacja długich włosów. O czym należy pamiętać, aby ograniczyć uszkodzenie i osłabienie długich włosów?

Przede wszystkim – nawilżaj i odżywiaj

Długie włosy są bardzo wymagające – każde niedopatrzenie w pielęgnacji odbije się niekorzystnie na ich kondycji i sprawi, że będą wyglądały na zaniedbane. Włosy długie rosną przez wiele lat, można zatem uznać je za wiekowe. Im dalej sięgają od skóry włosów, tym bardziej podatne są na złamania i uszkodzenia. Nadmierna łamliwość powoduje ich wykruszanie, rozdwajanie się końcówek. Konieczna jest zatem skuteczne wzmacnianie włosów na całej długości, ze szczególnym uwzględnieniem końcówek, ale także cebulek włosowych.

Włosy na całej długości powinny być skutecznie oczyszczane – najlepiej sprawdzą się szampony ziołowe oraz specjalne szampony oczyszczające. Równie ważne jest odżywianie włosów. Tu zastosowanie znaleźć mogą dwa typy odżywek czy masek. Włosy niskoporowate, o gładkiej powierzchni, wyglądające zdrowo i nie mające tendencji do puszenia się zareagują najlepiej ma maski emolientowe, obfitujące w niskocząsteczkowe olejki roślinne. Wykorzystać można także naturalne oleje: kokosowy, arganowy, masło shea czy masło kakaowe. Z kolei włosy wysokoporowate, które najczęściej są bardziej zniszczone i mają tendencję do puszenia się, najlepiej poddadzą się pielęgnacji maskami proteinowymi, zawierającymi keratynę czy jedwab.

Końcówki włosów zawsze należy zabezpieczyć specjalnym serum, co ograniczy ich rozdwajanie i plątanie. Bardzo ważne jest ponadto regularne podcinanie końcówek – nawet, jeśli zapuszczasz włosy.

Zadbaj o skórę głowy i mieszki włosowe

Aby zapewnić włosom optymalne warunki do wzrostu, trzeba zadbać o odżywienie skóry głowy. Wykonywanie regularnego masażu skóry głowy, szczotkowanie szczotką z naturalnego włosia czy peelingi skóry głowy pobudzają krążenie krwi. Ma to kluczowe znaczenie dla dotlenienia mieszków włosowych – gdy są one lepiej ukrwione, zaowocuje to szybszym porostem włosów, ograniczeniem ich wypadania oraz doskonałą kondycją włosów na całej długości.

Nakładając maskę czy odżywkę, lepiej jest nie aplikować takich kosmetyków na skórę głowy czy nasadę włosów, gdyż może to sprzyjać przetłuszczaniu skóry głowy. Godne polecenia są natomiast wcierki do włosów, wykonane na bazie naparów ziołowych. Wykonać można je w domu, a ich naturalny skład gwarantuje skuteczne działanie wzmacniające włosy.

Włosy długie… ale przerzedzone

Niekiedy bywa tak, że pomimo starannej pielęgnacji włosy wypadają w nadmiarze. Możemy zatem mieć długie, a jednocześnie rzadkie włosy. Taka fryzura najczęściej wygląda mało korzystnie. Co wtedy robić? Na efekty kuracji wzmacniającej włosy na pewno trzeba poczekać co najmniej kilka miesięcy. Niekiedy niechętnie przystaniemy na ścięcie włosów i zamaskowanie przerzedzenia sprytnym cięciem włosów. Jest jednak rozwiązanie idealne dla każdego, kto chce nadal cieszyć się długimi włosami, a jednocześnie natychmiastowo je zagęścić. Co więcej – jest to rozwiązanie proste, bezpieczne i na każdą kieszeń. Mowa o włóknach DrHair zagęszczających włosy. Te włókienka keratyny o średnicy kilku nanometrów, po rozpyleniu nad włosami osiadają na nich równomiernie, powodując wzrost gęstości włosów. W ten sposób w kilka minut można skutecznie zamaskować przerzedzenia – a przy tym bez obawy iść na trening, opalać się czy bez obaw spacerować w deszczową pogodę, nanowłókna są bowiem trwałe na działanie czynników zewnętrznych.