Zaznacz stronę

Piekarnik gazowy w domu i barze na pewno się przyda

Piekarnik gazowy jest elementem składowym kuchenki gazowej, znanym od dziesiątek lat i bliskim wielu użytkownikom. Tego rodzaju piekarnik jest najbardziej tradycyjnym i najczęściej stosowanym. Obecne piekarniki gazowe nie są już staromodne, ale mają coraz więcej nowoczesnych funkcji. Pieczenie konwencjonalne jest możliwe na jednym poziomie. Obecnie sprzedawane piekarniki są inne od staromodnych. Na przykład gaz z konwekcją jest ekskluzywnym trybem w piekarnikach Freggia. Dzięki niemu można piec mięso, drób, ryby, warzywa oraz kilka potraw na różnych poziomach piekarnika. Wszystkie potrawy pieczone są równomiernie. Grill pozwala upiec potrawy, które będą miały aromat, smak oraz zostaną należycie przyrumienione. Wysoka temperatura pozwala piec potrawy na blasze. Dzięki grillowi elektrycznemu z konwekcją potrawy są soczyste, dobrze przypieczone, lepiej przyrządzone. Wentylator jest funkcją idealną do rozmrażania i suszenia produktów. Suszenie jabłek, gruszek, grzybów staje się rzeczywistością. Sposób rozmrażania nie powoduje zmian smaku czy też wyglądu żywności. Nowoczesna kuchenka ma funkcję oświetlenia stosowaną we wnętrzu piekarnika. Pozwala ona na bieżące sprawdzanie pieczenia oraz lepszą kontrolę na przyrządzeniem potraw.

Cechy piekarnika gazowego

Piekarnik gazowy nagrzewa się znacznie wolniej od elektrycznego. Piekarnik elektryczny ma grzałkę, która grzeje z pełną mocą, ale nie ma możliwości regulacji siły takiego grzania. Piec gazowy posiada dowolnie regulowany płomień. Piec gazowy grzeje od dołu, nie ma termoobiegu. Doświadczone panie domu lubią piec ciasta w piekarniku gazowym. Temperatura w piekarniku jest stała, nie trzeba go co chwilę otwierać, aby sprawdzić poziom wyrośnięcia ciasta i martwić się czy nie opadło. Zdaniem ekspertów pieczenie ciasta w piekarniku gazowym jest o wiele lepsze, ale w piekarniku elektrycznym czujnik będzie włączał i wyłączał grzałkę, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Piekarnik gazowy jest stałym elementem wyposażenia kuchenki, która może być wolnostojąca lub do zabudowy. Jeśli konsument woli kuchenkę gazową z elektrycznym piekarnikiem to taka opcja istnieje. Jednak kuchenka gazowa z piekarnikiem gazowym jest tradycyjnym i najbardziej ekonomicznym wyborem. Jeśli użytkownik potrzebuje piekarnika z niewielką ilością funkcji to wystarczy ich od 3 do 7, więcej wcale nie trzeba. W sprzedaży dostępne są piekarniki gazowe posiadające nawet jedenaście funkcji. Jednak to urządzenia dla osób piekących smakowitości codziennie. Osoby piekące codziennie mogą postarać się o piekarnik z ośmioma funkcjami. Niektóre piekarniki mają dodatkowe blachy, ruszt i grill. Są to udogodnienia niezbędne osobom, które lubią piec ciasta, mięsa, rozmrażać pieczywo, przyrządzać zapiekanki lub pieczenie. W gazowym piekarniku można upiec smaczny, domowy chleb.

Piekarnik gazowy jest urządzeniem dla fanów tradycji, osób lubiących piec ciasta, pieczywo i mięsa w łatwym w obsłudze urządzeniu. Miłośnicy nowoczesności mogą kupić piekarnik elektryczny, nowocześniejszy i oferujący wiele możliwości nawet niezbyt zaawansowanej pani domu. Kuchenkę gazową z piekarnikiem gazowym można kupić już za niewiele ponad 500 złotych, ale większe lub mające więcej funkcji piekarniki gazowe kosztują nawet 2000 złotych. W takim piekarniku powstaną pyszne ciasta dla całej rodziny.