Zaznacz stronę

Każdy z nas wie, że wybór druhny nie jest przypadkowy. Musi to być osoba nam najbliższa, której bezgranicznie ufamy i chcemy cieszyć się z nią naszym wielkim dniem. Przyjaciółka, siostra czy kuzynka zgadzając się na to wyróżnienie, musi być świadoma obowiązków, jakie spoczywają na barkach każdej druhny. Jest to najskuteczniejszy system pomocy Pannie Młodej, wsparcie i wróżka „dobra rada”. Co należy więc do obowiązków druhny?

Powinna być przy wszystkich ważnych weselnych decyzjach, które podejmować będzie Panna Młoda, Służyć radą i dobrymi pomysłami. Za zgodą przyszłej żony, powinna uczestniczyć w wybieraniu sukni ślubnej, dobieraniu idealnego makijażu czy dodatków. To bardzo ważne, by Panna Młoda mogła wysłuchać opinii innych, które mogą okazać się niezwykle pomocne przy tak stresujących wyborach.

Kolejnym wyznacznikiem bycia druhną, jest oczywiście organizacja wieczoru panieńskiego. Dopracowany pod każdym względem wieczór, powinien odpowiadać wyobrażeniom przyszłej Panny Młodej i być jej ostatnim szalonym wyjściem, jeszcze jako singielka.

Zazwyczaj odpowiedzialna jest za zaproszenie gości, wybór miejsca, a także atrakcji w dogodnym terminie. Podczas wesela, druhna spełnia wiele ważnych funkcji. Przede wszystkim dba i dobry wizerunek Panny Młodej, poprawia welon, kontroluje makijaż i fryzurę. Dobrze, gdy ma przy sobie wszelkie potrzebne przybory do lekkiej poprawy, gdy coś się popsuje.

Może to być dodatkowa para rajstop, szminka czy nawet igła i nitka (wszystkie powyższe elementy znajdziemy w sklepach dostępnych na ModneWesele.com). Druhna pomaga Młodej Parze w odbieraniu prezentów od gości. Zazwyczaj trzyma koszyk lub inne poręczne pudełko, do którego Młodzi mogą odkładać koperty i prezenty, tak by móc swobodnie przyjmować gratulacje i życzenia.

Funkcja druhny, nie jest więc tak prosta jak mogłoby się wydawać. Na jej barkach spoczywa duża odpowiedzialność. Jest to jednak duże wyróżnienie i pokazanie jak bardzo ufamy tej osobie i jak jest nam bliska. Za jej poświęcenia, Panna Młoda, powinna przygotować niewielki prezent, który będzie wyrazem miłości i wdzięczności na przyjaźń i pomoc w tym najważniejszym dniu.