Zaznacz stronę

W powszechnym przekonaniu leasing to oferta, którą banki i firmy leasingowe przedstawiają firmom. Warto jednak pamiętać, że z oferty leasingowej skorzystać mogą nie tylko przedsiębiorcy, ale i „zwykli” ludzie. To właśnie z myślą o nich powstał leasing konsumencki. Co warto wiedzieć na jego temat? Leasing to nic innego, jak forma dzierżawy i ciekawa alternatywa dla kredytu.

Jeszcze nie tak dawno dzierżawa taka dostępna była tylko dla przedsiębiorców, którzy w bezpieczny sposób chcieli sfinansować zakup samochodu lub sprzętu biurowego. Od kilku lat na rynku finansowym obecna jest jednak i inna forma leasingu, skierowana do tych osób, które nie prowadzą własnej działalności gospodarczej. To leasing konsumencki, dzięki któremu można wydzierżawić od banku lub odpowiedniej firmy samochód, sprzęt AGD lub RTV.

Oferta leasingu staje się coraz szersza, zatem dla wielu Polaków staje się on atrakcyjną i przede wszystkim bezpieczną alternatywą dla kredytu. Zamiast rat kredytowych spłacamy przecież tylko raty leasingowe. To opłata za sprzęt, z którego korzystamy, a którego formalnym właścicielem pozostaje bank lub firma leasingowa. Gdy spłacona zostanie ostatnia rata, sprzęt ów stanie się naszą własnością.

Dzięki temu leasing staje się rozwiązaniem bezpiecznym i kuszącym dla tych, którzy nie chcą skazywać się stres związany ze spłatą tradycyjnego kredytu. Taka oferta jest też korzystnym rozwiązaniem dla tych konsumentów, którzy z różnych względów mogliby mieć spore problemy z uzyskaniem tradycyjnego kredytu.